ינואר 2015
לפני כ- 4 שנים איבדתי את אבי בצער רב. לא ממש הספקתי להיפרד ממנו . אימי שהייתה בזמנו סיעודית אך צלולה, נפטרה גם היא באופן מפתיע כ-7 חודשים לאחר מכן. קשה לתאר את גודל האובדן והכאב.....קשה לתאר את האבדון הקיומי שחוויתי.....יהי זכרם ברוך.

אחרי השבעה על מות אבי, עוד הצלחתי להשיב את עצמי לעבודה איכשהו...חשבתי לעצמי מוכרחים להמשיך. ובעודי חוזרת מלאת עצב למקום העבודה ומנסה לתפקד, פתאום שמתי לב שככל שעוברים הימים, אני מתאמצת לשמור על העצב גם כשסיטואציות מצחיקות ומשמחות אופפות אותי. בדיוק באותו זמן ודרך חוויה זו, נפלה לי תובנה משמעותית. פתאום היה לי ברור כשמש שכוחם של החיים והשמחה חזק יותר מעמק הבכא....

משנסת מותניים חזרתי "לדחוף את העגלה" ובדיוק עת חזרתי לעמוד על רגליי....אימי כאמור נפטרה במפתיע. איך אפשר לשאת את זה??? אז כבר התקשיתי מאד לחזור לעבודה אחרי שבעה נוספת. והפעם על אימי  ז"ל.

נאלצתי לשנות דברים רבים בחיי. הכאב היה כבד מנשוא. כשנה הסתובבתי בתחושה קשה של תלישות, חוסר חיבור לשום מקום או אנשים, בור בלתי נגמר של עצב ובכי בלתי נפסק של שנה ועוד.

 בזמנו, כשאבי שהייתי קשורה ככ אליו נפטר, פניתי לשושנית והיא אמרה לי שהיא מקבלת לליווי אנשים שנמצאים כמרחק שנה מהמוות של הוריהם. באמת הרגשתי מוצפת ועדיין לא מעכלת וכו. כשפתאום אימי נפטרה גם היא נשארתי המומה. ומלאת חששות שמא עכשיו לנצח לא אשוב לשמוח. לא הצלחתי לשמוח משום מפגש או אירוע, הגעגועים להורים עטפו אותי, לא הצלחתי להבין מי ומה אני.

לאחר כשנה מאז מות אימי, משהרגשתי שאיני מצליחה להרים את ראשי בחזרה אל עולם החיים והשמחה, פניתי אל שושנית.

כל מילה שאכתוב כאן בכדי לתאר את מתנת הליווי על ידי שושנית תחטא ולא תצליח לתאר את פלא הליווי והתמיכה שאני מקבלת עד היום מהאישה המופלאה והנדירה הזו! מה אומר ומה אגיד? בזכותה הצלחתי לקפוץ מעל משוכת התקיעות באבל ובעצב ולהתחבר בחזרה לשמחה ולחיים. דרך העבודה המשותפת שלנו הבנתי שעליי לתת מקום לעצב ולכאב ושככל שאאפשר לו להיות ולעבור דרכי כך אוכל אני להתגבר יותר מהר ולהמשיך הלאה מחוזקת יותר. 

בקסם ליוויה, ושיתוף פעולה עם היישום של מה שעלה בפגישות שלנו הצלחתי לבנות בי את הבית שאיבדתי. ההקלה והשיפור התרחבו לכל תחומי החיים. הצלחתי להביא את עצמי למקומות מיטיבים יותר ולא פוגעניים. הצלחתי לבחור את הבחירות הכי משמעותיות וטובות שעשיתי בחיים שלי. הצלחתי לפתח חוזק פנימי ועמוד שדרה שכנראה היה חסר...

שושנית עוזרת לי עד היום להצליח להתחבר לחלקים הכי נזקקים בנפש שלי ולעשות עימם אינטגרציה. לתת להם מקום, לחבק אותם ובכך להפוך לאדם יותר אוהב באופן כללי ויותר שלם ואוהב את עצמו בפרט. אני מצליחה יותר ויותר לשחרר דברים שמעכבים אותי ושלא משרתים אותי יותר. העבודה המשולבת של שיחה וחיבור לגוף באמצעות שימת לב וחידוד המודעות לנשימה ולגוף עוזרת לי מאד ומשמשת לי כעוגן לעצמי. אין תחושה יותר משמחת מלגלות שאתה בעצמך תומך בעצמך ושיש בך כוחות אינסוף. אפילו לאחר אובדן כה קשה כפי שחוויתי.

אנחנו בקשר כשנתיים אם איני טועה. ועד היום, אפילו פעם אחת לא הרגשתי שחסר משהו בפגישה. היא תמיד זוכרת את רצף האירועים, תמיד מצליחה לעשות לי את הקישורים המדוייקים בצורה מקצועית כל כך. כל הדברים הללו אינם מובנים מאליו. התנסיתי בטיפולים מטיפולים שונים בנסיוני להתייצב חזרה.

שום דבר לא עבד בשבילי בצורה מדוייקת כל כך כמו שושנית. תמיד בנעימים. תמיד בעדינות. בהקשבה. בהתחשבות. באמת....שכל מילה תקטן.

אני ממליצה בחום!!!!!! למי שחווה אובדן כלשהו ובכלל למי שמחפש איך לעלות על דרך חיים שקטה ויציבה, להיעזר בליוויה של שושנית.

ולך שושנית- תודה ענקית. אני לא אישה דתיה ובכל זאת, מה שאני מרגישה כלפי מתנת נוכחותך כמלווה שלי בתהליך המעצים הזה היא תחושת קודש! הודיה ענקית שאין לה מחיר.
תודה, תודה, תודה, יישר כוח ושתדעי אושר שמחה שפע בריאות אהבה וכל שתבקשי. בהערכה והודיה גדולות, מ


פברואר 2015

אני נזכרת בעצמי בתחילת המסע ונרגשת מהדרך המשמעותית שעברתי. כמו ניצן מכווץ, סגור ומסוגר שנפתח לפרח שיש לו עוד ועוד עלי כותרת. במבט לאחור אני יכולה לראות עד כמה אובדן האם הטראומתי שחוויתי בגיל 7.5 וצורת החיים שבאה בעקבותיו, כיסו אותי בשכבות על שכבות של הגנה ויצרו דפוסים אוטומטיים שניהלו אותי וכבלו אותי. עד כמה הייתי רחוקה ממימוש הפוטנציאל הגלום בי ועד כמה רחוקה הייתי מהערכה עצמית מינימלית או תחושה שאני ראויה...

הגעתי לטיפול בהריון עם ביתי השניה כשאני בתחילת שנות השלושים. התהליך ודרכי הטיפול אפשרו לי להתבונן על עצמי לעומק, למצוא את האמת הפנימית שלי, לקבל כלים להתמודדות, למצוא את היש הגדול בתוך האין, לקלף שכבות להשתחרר מדפוסים, לחוש את היכולת לברוא גם דברים קטנים, לגדל את הילדה שבתוכי, להיות אדם יותר שלם וטוב לעצמי. השינוי הפנימי אפשר שינויים חיצוניים שקרו כמו מאליהם – החל מצורת לבוש, טון דיבור, זקיפות קומה, יצירת קשרים, שינוי מקצועי ועוד.

 

תהליך הטיפול אפשר לי את השחרור והצמיחה שמלווה אותי ביום יום עם יכולת התמודדות גם ברגעים של קושי ולימוד שהחיים הם מעגל שבו גם אם משהו נובל, תמיד יפציע עוד עלה כותרת.

 א.