עמותת אמהות ללא אמהות יזמה והרימה את הכנס הראשון בארץ בנושא אמהות ללא אמהות. האירוע היה מרגש ביותר והגיעו אליו כ 300 נשים מכול הארץ, נשים ללא אם או שהנושא קרוב לליבן. הכנס כלל הרצאות של אנשי מקצוע בתחום וסיפורים אישיים של נשים ללא אם. ההרצאות המרתקות והמרגשות היו של שושנית לופו פייגנברג, יו"ר עמותת אמהות ללא אמהות, ומטפלת קבוצתית ואישית בנושא. תמר גרנות כותבת הספרים בלעדייך ואובדן. הופ אידלמן שכתבה את אמהות ללא אמהות ובנות ללא אם ושלחה הרצאת וידאו ישירות מביתה, ובירכה את כל באי הכנס. מלבד זאת השתתפו בפאנל משותף של שאלות ותשובות עם הקהל בהנחיית העיתונאית בילי בסרגליק-שושנית לופו פייגנברג,תמר גרנות,הפסיכיאטרית אירית מור,דיאנה אידלמן-מנחת קבוצות הורים ומובילת תחום הורות בדיאדה וספי מנהלת פורום בנות ללא אם בתפוז. הסיפורים האישיים נגעו בפרטי החוויה האישית שהיא גם קולקטיבית. הוצג קטע מסרטה של תמנע רוזנהיימר.

האירוע כולו העלה לתודעה את התכנים שנשים ללא אם מתמודדות עימם, חוייות אישיות, ונגע בתהליכים שנשים ללא אם עוברות בקבוצה ובחיים. המשתתפות בכנס קיבלו חבילת טישו אישית כול אחת, ואכן החוויה היתה מרגשת מאוד  ויצרה הדים רבים אצל כול משתתפת.

האירוע התאפשר הודות לתרומות של לב דיזנגוף,וכל האנשים שהשתתפו לקחו בו חלק ללא תשלום.

העמותה מודה לכל הנשים שהשתתפו בקבוצות ובתהליכים אישיים וגרמו ליצירת הרעיון של הכנס. ובאופן מיוחד וחם הכנס נוצר בעזרתן הצמודה של: גולי רהב, אורית דרוקר, איילת אפשטיין, בילי בסרגליק, סיגל ,רינת, רונית ברוש, יונינה, רותי ברנוביץ, ופז ירדנה.


ניתן למצוא קטעים מצולים נוספים מהכנס, באתר youtube, תחת החיפוש "אמהות ללא אמהות" הרצאת פתיחה כנס אימהות ללא אימהות 2008


המשך הרצאת פתיחה, וברכה מהופ אידלמן

Comments